To jedno z nielicznych  miejsc na Prawobrzeżu Szczecina, w którym można uzyskać fachowe wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne. Poradnię Centrum Rozwoju Rodziny – Prawobrzeże od 2012r. prowadzi Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże”, w ramach programu wspierania rodziny, współfinansowanego ze środków Miasta Szczecin (stąd usługi są w większości bezpłatne).
Pomoc otrzymują osoby dorosłe, rodzice, dzieci i nastolatki, pary i małżeństwa oraz całe rodziny.
Kadra wykwalifikowanych specjalistów proponuje:

• konsultacje z psychologiem lub terapeutą,
  • psychoterapię małżeństw i par (prowadzoną przez parę terapeutów),
  • doradztwo i psychoterapię rodzin,
  • terapię dzieci i młodzieży,
  • konsultacje i doradztwo ze specjalistą  ds. przeciwdziałania przemocy,
  • grupowe warsztaty rozwoju osobistego dla rodziców pn. „Wspieram bo rozumiem”.

Warto rozważyć wsparcie terapeutyczne w przypadku przeżywania:

- indywidualnych problemów emocjonalnych (np. przewlekły stres, lęk, depresja, i inne),

- dyskomfortu i trudności w relacjach partnerskich, małżeńskich

- problemów w relacjach rodzinnych, w tym z dziećmi,

- separacji, rozstania lub rozwodu rodziców,

- straty lub trudnej zmiany (np. śmierci kogoś bliskiego, rozwodu, utraty pracy i innych strat),

- trudności wychowawczych rodziców i opiekunów,

- niepokojącego zachowania dzieci i nastolatków (np. wycofania, agresji, buntu, problemów

żywienia, w nauce i środowisku szkolnym, samookaleczeń i innych),

- rozterek związanych z wyborem dalszej drogi życiowej,

- przemocy domowej,

- uzależnienia osobistego lub występującego w rodzinie, związku.

Adres:  ul. Seledynowa 109 (budynek koło kortów tenisowych na osiedlu Bukowym w Szczecinie).

Kontakt: 607 983 093, od poniedziałku do piątku  w  godzinach 10  – 15.

Odpowiemy na SMS

Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze Fundacji „Prawobrzeże”, tel. 91 463 17 44.