Wrzesień 2019

iod@spnt.pl

„Hołd i pamięć Sybirakom”

17 września 1939r. wojska radzieckie wkroczyły na teren Polski. Konsekwencją tych wydarzeń było zesłanie na Sybir około półtora miliona obywateli Rzeczpospolitej .

W 80 rocznicę najazdu klasa 7e uczestniczyła w uroczystym spotkaniu przy pomniku Sybiraków na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Przedstawiciele władzy, duchowieństwa, rodzin pomordowanych, a także wojsko oraz harcerze wysłuchali Apelu Poległych. Wspólnie modlono się za ich dusze. Podniosłości tej chwili dodały salwy honorowe, a po uroczystości młodzież z naszej szkoły złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem Sybiraków.

Czytaj więcej: Hołd i pamięć Sybirakom

AKCJA "KASZTANOBRANIE"

od 15 września do 31 października 2019 roku

Akcja „Kasztanobranie” organizowana jest przez firmę Pharmeko, która skupuje i przerabia na dużą skalę

owoce kasztanowca dla firm farmaceutycznych.

W tym roku i My postanowiliśmy włączyć się w “Kasztanobranie” :)

Kasztany muszą być pozbawione jakichkolwiek nieczystości: nieuszkodzone i wolne od pleśni oraz pozbawione łupiny.

Biorąc udział w akcji nasza szkoła może uzyskać wsparcie finansowe, które w całości przekazane będzie dla Mateusza ucznia naszej szkoły, który zmaga się z nowotworem krwi (chłoniak Burkita).

Kasztany można przynosić do oznakowanych skrzynek na holu głównym lub na korytarzu przy szatniach.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Nasz uczeń i Wasz kolega chciałby jak najszybciej wrócić do szkoły, uczyć się i bawić ze wszystkimi dziećmi. Choroba i pobyt w szpitalu zmienił całkowicie plany. Dla Mateusza ruszyły na pomoc nietoperze i w dniu 15 września 2019r.(niedziela) w pobliżu jeziora Szmaragdowego w Grocie przy ul. Grabowej 1 w godz. 12.00 - 16.00 organizatorzy przygotowali niezwykły festyn, pełen atrakcji.  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Dzieci do udziału w zabawie. Bawiąc się możemy pomóc Matiemu!

Informujemy, że 12 września 2019 r. (czwartek)

- kasa obiadowa jest nieczynna.

(dotyczy siedziby na ul. L. Rydla 6)

Rodzice chorego na nowotwór krwi (chłoniak Burkita) Mateusza - ucznia naszej szkoły - zwracają się z prośbą do ludzi o wielkim sercu o wsparcie duchowe i w miarę możliwości finansowe w walce z tą podstępną chorobą. Obecnie Mateusz przebywa w szpitalu w Warszawie i po powrocie będzie konieczne dalsze leczenie i kosztowna rehabilitacja, która przewyższa ich możliwości finansowe. Dlatego prowadzona jest zbiórka na portalu zrzutka pl ( https://zrzutka.pl/868hct )

Za każde wparcie dziękują

Rodzice Małgorzata i Bartosz oraz brat Dawidek