Grudzień 2019

Wszystkie 190345

iod@spnt.pl

Dnia 6 grudnia w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 37 przy ulicy Nałkowskiej, nazwanej na ten wieczór ,,Domem Mikołaja” odbył się Mikołajkowy wieczór z czytadłem, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas VII i VIII. Organizatorkami były uczennice klasy 8d i dwie polonistki: pani Sylwia Gumowska-Rak i pani Renata Ogielska.

Dla uczestników przygotowano atrakcje związane z Mikołajkami i lekturami szkolnymi. Były to konkursy plastyczne, tor przeszkód, karaoke i podchody mikołajkowe. Przed ostatnią konkurencją uzupełniliśmy kalorie pyszną pizzą. Uczestnikom najbardziej podobały się podchody podczas których każda z grup rozwiązywała zadana związane z lekturami: ,, Zemstą”, ,, Skąpcem” i ,, Opowieścią wigilijną”.

Kiedy wszystkie grupy wróciły do ,,Domu Mikołaja” nastąpiło uroczyste zakończenie wieczoru. Każdy dostał mały, słodki upominek. Pani zrobiła nam wspólne zdjęcie i tak skoczyło się nasze spotkanie.

Julia Tomaszewska kl. VIII d

Czytaj więcej: Mikołajkowy wieczór z czytadłem

„Do klasy przychodzi Mikołaj Święty,
by dawać dzieciom cudne prezenty.”

6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole mikołajki. Z tej okazji uczniowie klasy 8F Dominika i Michał jako renifery i Gracjan nasz Mikołaj odwiedzili uczniów pozostałych klas. Złożyli im najserdeczniejsze życzenia i wręczyli słodkie upominki. Wizyta Mikołaja sprawiła wiele radości uczniom.

Dominika Żołądek

Czytaj więcej: 6 Grudnia - Do klasy przychodzi Mikołaj Święty

"W naszej szkole od dnia 3 grudnia do dnia 19 grudnia jest przeprowadzona coroczna świąteczna zbiórka artykułów higienicznych "Paczuszka dla Maluszka", dla dzieci w Domach Samotnej Marki i w Domach Dziecka.

W inicjatywę można włączyć się:

- przygotowując paczkę z artykułami higienicznym i zostawiając pod choinką, która znajduję się w szkolnym holu pomiędzy szatniami, paczki zostaną przekazane do najbliższego Domu Samotnej Matki albo Domu Dziecka.

- przesyłając na konto Fundacji darowiznę, dzięki której Fundacja będzie mogła sporządzić paczuszkę dla potrzebujących maluszków.

Czytaj więcej:  Paczuszka dla Maluszka

6 grudnia, w SP nr 37, odbył się VIII Bieg Mikołajów. Pomysłodawczyni biegu p. Katarzyna Karpina, jak zwykle zaprosiła gościa specjalnego, był nim p. Emila Pasternak, na co dzień trener personalny. Po rozgrzewce, dzieci miały do pokonania jedno okrążenie boiska szkolnego. Na mecie czekała na nie słodka niespodzianka (U.Dąbrowska) i ciepła, owocowa herbata, prosto z rąk Mikołaja (p. I. Krawcewicz). Dzieci mogły liczyć na opiekę pani pielęgniarki Basi. W aktywności dzieciom towarzyszyła pani wice dyrektor Iwona Rybeńska. W biegu wzięło udział 237 uczniów klas I - III, każdy w czapce mikołajkowej. Co roku bieg promuje ruch na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę:)

Samorząd Uczniowski

Ps. Dziękujemy za udział w akcji dzieciom i nauczycielom - pobiliśmy rekord liczebności.

Gala finałowa konkursu „Szczecin – miasto niezwykłe”

Ten dzień był wyczekiwany przez wiele osób. Ci, którzy brali udział w konkursie „Szczecin – miasto niezwykłe” i dostali się do finału, nie mogli się na ten dzień doczekać. A myślę mianowicie o dniu rozdaniu nagród. Opowiem dziś, co działo się na gali dnia 29 listopada 2019 roku.

Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 65 imienia profesora Dobrowolskiego. Na miejscu byliśmy około godziny 13:00. Z naszej szkoły do finału dostało się dwanaście osób, a dokładniej osiem osób z klas 7-8 i cztery osoby z klas 1-3.

A na czym dokładnie polegał ten konkurs? Zacznę od tego, że dzielił się on na cztery kategorie – wiedza o Szczecinie, najciekawsza prezentacja multimedialna oraz na konkurs plastyczny i literacki, a w każdej pracy należało udowodnić, że Szczecin jest niezwykłym miastem. Później zostały wyłonione najlepsze prace, które dostały się do długo wyczekiwanego finału.

Czytaj więcej: Gala finałowa konkursu „Szczecin – miasto niezwykłe”