W plebiscycie na Nauczyciela na medal, w Szczecinie pierwsze miejsce zajęła pani Irena Krawcewicz. Pani Irena zdeklasowała konkurencję, zdobywając 931 głosów, trudno się temu dziwić, na co dzień nauczycielkę cechuje wielki szacunek do najmłodszych i cierpliwe zrozumienie dla ich psot. Pani Irena udziela się społeczne, szczególne bliskie Jej sercu są zwierzęta i ich prawa. W naszej szkole są sami nauczyciele na medal i mamy nadzieję na kolejne tytuły, dla innych nauczycieli, w następnych latach.

Pani Irena serdecznie dziękuje za oddane głosy i ciepłe słowa.

Serdecznie gratulujmy!

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Karolina Hałasa z klasy Ie zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Nasza Niepodległa". Karolina wygrała w etapie szkolnym, a później miejskim konkursie dla szkół podstawowych. Uczennica odebrała nagrody w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinie, w czasie uroczystej gali. Na co dzień Karolinka uczęszcza na koło plastyczne klas pierwszych do pani Katarzyny Uścinowicz i pani Jowity Fiedorowicz. Życzymy dalszych sukcesów.

Dumna wychowawczyni, Katarzyna Karpina

14 listopada w naszej szkole odbył się konkursu recytatorski. Jego celem było propagowanie poezji twórców literatury dziecięcej, rozwijanie wrażliwości estetycznej, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych. Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęły dzieci z klas II i III. Uczniowie recytowali jeden wybrany przez siebie utwór, którego bohaterem jest miś. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało: I miejsce Jankowi Wasilewskiemu z klasy 3j, II miejsce Paulinie Olszewskiej z 3f, III miejsce Hani Steinke z IIIc.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę w IV Międzyszkolnym Konkursie Teatralno - Recytatorskim „Mis, bawi, uczy, wychowuje…” organizowanym przez SP nr 7. Życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Krygier-Gomoliszek

14 listopada uczniowie z klas I-III uczestniczyli w warsztatach pod hasłem ,,Nie marnuj żywności”. Warsztaty edukacyjne prowadzone były przez pracowników Banków Żywności w ramach II nagrody w konkursie EXTRA STOŁÓWKA. Uczniowie wykonując zadania na poszczególnych stacjach dowiedzieli się ile żywności trafia do kosza, jakie są przyczyny i skutki tego zjawiska oraz jak temu zapobiegać. Warsztaty uzmysłowiły nam, że:,,Żywność jest zbyt ważna, żeby ją tak po prostu wyrzucać. Wystarczy, że wprowadzimy małe zmiany w tym jak i co kupujemy oraz jak przygotowujemy i przechowujemy swoje posiłki a ułatwimy sobie życie i będziemy mniej wyrzucać!”.

Agnieszka Pacholczyk

Ewa Krygier-Gomoliszek