Kwiecień 2018

Z okazji Święta Patrona naszej szkoły organizowany jest konkurs "Antoni Ledóchowski - na morzach i oceanach", który przybliży uczniom sylwetkę patrona, jego życie i pracę na morzu. Konkurs skierowany jest do uczniów naszej szkoły z klas 1-7. Konkurs odbędzie się w 3 kategoriach. Wybór kategorii jest dowolny, można również wziąć udział we wszystkich trzech.

• literacka (poezja, proza)
  • plastyczna (technika dowolna, format pracy A3 lub A4)
  • techniczna (formy przestrzenne)

Prace prosimy dostarczyć do 10 maja do biblioteki przy ul. Rydla 6. Finał konkursu odbędzie się 16 maja podczas obchodów Święta Patrona. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

Organizatorki:

Grażyna Szałata-Siudak i Grażyna Pławska

Zabawa odgrywa istotną rolę w życiu każdego dziecka: rozwija, edukuje, pozwala na nabywanie nowych umiejętności społecznych, komunikację i kontakt z rówieśnikami. Podczas zabawy najłatwiej jest dziecku pokonać bariery, nauczyć się właściwych form kontaktu i zachowań. W związku z tym 16 kwietnia uczniowie z klasy 1b złożyli wizytę podopiecznym Dziennego Ośrodka Terapeutyczno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem ,,Razem”. Celem naszego spotkania była integracja, dobra zabawa oraz podnoszenie świadomości na temat autyzmu. Dzieciaki wspólnie brały udział w różnego rodzaju zajęciach wynikających z rytmu dnia: logorytmice, warsztatach, zajęciach kulinarnych, ruchowych, plastycznych oraz rozwijających zmysły. Proponowane zajęcia i zabawy były nowym doświadczeniem i przeżyciem, sprawiły także wiele radości wszystkim uczestnikom. Dziękujemy, Dyrekcji, Wychowawcom oraz Podopiecznym Ośrodka za umożliwienie wejścia chociaż na chwilę w świat dziecka autystycznego.

Agnieszka Pacholczyk z Dzieciakami z 1b

Twoje dziecko pracuje na wadę postawy, jeśli godzinami siedzi przy biurku, przed telewizorem lub komputerem, jeśli spędza mało czasu na dworze i unika sportów. Obecnie wady postawy stanowią coraz poważniejszy problem dzieci w wieku szkolnym. Samorząd Uczniowski rozpoczyna walkę o lżejsze tornistry, plecaki dzieci i młodzieży. Waga plecaka nie może przekraczać od 10% do 15% wagi ciała dziecka. Drodzy rodzice, wychowawcy, uczniowie, prowadźmy wspólny dialog jak możemy pomóc w zmniejszeniu codziennego bagażu i dbać o kręgosłupy naszych dzieci.

Uczniów klas I SP, zapraszamy już w czwartek, na aulę, o godz. 10.45, na spotkanie z niesforną Zuzią i jej ciężkim tornistrem.

Samorząd Uczniowski

W dniu 13.04.2018 r. odbyła się impreza krajoznawczo-turystyczna pod hasłem "Mały Turysta w Puszczy Bukowej".  Wzięły w niej udział dzieci z klasy 1c i1 d. Przewodnik z Centrum Edukacji "Szmaragdowe Zdroje" zapoznał dzieci z legendą jeziora Szmaragdowego, opowiedział o roślinach i zwierzętach występujących w Puszczy Bukowej, dzieci uczestniczyły również w warsztatach przyrodniczych o życiu i budowie pająków. Mieliśmy okazję wędrować szlakami Puszczy Bukowej, podziwiać widoki i szukać oznak wiosny. Po męczącej wędrówce i zajęciach warsztatowych udaliśmy się na ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Zapach kiełbasek zwabił rodzinę dzików, więc nie obyło się bez strachu i mocnych wrażeń. Zadowoleni, ale bardzo zmęczeni tak długą wędrówką wróciliśmy do szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki "Małego Turysty w Puszczy Bukowej" oraz dyplom uczestnictwa dla całej klasy.

Małgorzata Kordyka i Katarzyna Uścinowicz

Informujmy, że lista uczniów zakwalifikowanych do klasy czwartej sportowej (piłka ręczna dziewcząt/piłka nożna chłopców) jest umieszczona na tablicy ogłoszeń, przy sekretariacie szkoły. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa dziecka w tej klasie w pokoju nauczycielskim nauczycieli wychowania fizycznego (przy hali sportowej) do dnia 20 kwietnia 2018 r.