Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Listopad 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Dzisiaj 1

Wczoraj 258

Miesiąc 6263

Wszystkie 13725

14 listopada grupa przedszkolna Biedronki udała się do Pleciugi na przedstawienie pt. „Wodna opowieść”. Przedszkolaki podczas przejazdu autokarem wykazały się znajomością zasad bezpieczeństwa. W teatrze wszyscy pamiętali o stosownym zachowaniu się podczas spektaklu. Każde dziecko z zaciekawieniem oglądało przedstawienie, w którym nie brakowało emocji. Dzieci na koniec podziękowały aktorom za występ gromkimi brawami.

Anna Wysocka

Iwona Nuszkowska

Budzenie miłości dzieci do małej i wielkiej Ojczyzny jest jednym z celów wychowania patriotycznego w przedszkolu, dlatego my – przedszkolaki z grupy „ Motylki” uczciliśmy pamięć o wydarzeniach 11 listopada.

Dzieci w tym dniu były ubrane w barwach biało – czerwonych. Dowiedzieliśmy się co oznacza w ogóle to święto i jakie są nasze narodowe symbole. Następnie stworzyliśmy biało – czerwone prace plastyczne. Uczestniczyliśmy w uroczystości z okazji 99 rocznicy odzyskania Niepodległości pod Pomnikiem Niepodległości na osiedlu Słonecznym. Mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwych żołnierzy, usłyszeć orkiestry wojskowej oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z żołnierzami.To był bardzo ważny dzień w kalendarzu każdego małego Polaka, który w swoim serduszku oprócz miłości do najbliższych robi miejsce dla swojego kraju – Polski.

Nicola Kaczemba, grupa "Motylki"

W dniu 10.11.2017 r. dzieci z grupy Niezapominajek udały się pod pomnik Niepodległości na Osiedlu Słonecznym, przy którym odbyły się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości Polski. Wśród licznie zgromadzonych gości byli żołnierze 5 Pułku Wojsk Inżynieryjnych. Dla naszych dzieci była to możliwość zobaczenia żołnierzy maszerujących w galowych mundurach. Po oficjalnych przemówieniach dzieci miały możliwość obejrzenia ćwiczeń w wykonaniu żołnierzy. Obejrzenia z bliska wyposażenia wozów bojowych, robotów wykorzystywanych do rozbrajania niewypałów. Mimo niesprzyjającej pogody my także próbowaliśmy poćwiczyć, pokonując tor przeszkód, który został przygotowany przez żołnierzy. Po dobrze wykonanym zadaniu każde dziecko otrzymało małą niespodziankę. W drodze do szkoły przywitał nas pan Marek Chabior , który jest przewodniczącym Rady Osiedla Słoneczne. Pan Marek zadał dzieciom pytanie związane z historią Polski a pytanie brzmiało "Jak nazywał się pierwszy marszałek Polski?" jakie było zdziwienie pana przewodniczącego gdy usłyszał odpowiedź dzieci - Józef Piłsudski. W nagrodę za poprawną odpowiedź dzieci otrzymały drobne prezenty. To była ich pierwsza lekcja historii.

Renata Pawłowska

Magdalena Kopeć

8 listopada dzieci z grupy Biedronki obchodziły Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci przebrały się za różne postacie z bajek. Wśród nich były księżniczki, spidermani, ninje, kowboje i wiele innych. Nie brakowało nam dobrego humoru. Każde dziecko mogło zaprezentować się i przedstawić z jakiej bajki pochodzi. Dzieci w grupie rozwiązywały zagadki ze znajomości bajek. Przedszkolaki uczestniczyły także w projekcji animacji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski, gdzie obejrzały bajki takie jak „Krecik”, „Sąsiedzi”, „Wilk i zając”.

Anna Wysocka

Iwona Nuszkowska

W piątek 03.11 w naszej grupie dominowała barwa pomarańczowa a to za sprawą pewnego brzuchatego warzywa DYNI. Tego dnia dzieci miały okazję pogłębić wiadomości na temat wartości odżywczych dyni, sprawdzić co ukrywa się w tej pomarańczowej kuli, brać udział w dyniowych zabawach oraz stworzyć swoją dynię w wielorakich aktywnościach plastycznych. Spędziliśmy wesoły dyniowy piątek.

Motylki