Luty 2019

iod@spnt.pl

15 stycznie dzieci z grupy Niezapominajki udały się do Zamku Książąt Pomorskich , gdzie uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. "W dawnej szkole". Lekcje muzealne to atrakcyjna propozycja aktywnego zwiedzania zarówno stałych , jak i czasowych wystaw w szczecińskim Zamku. Zwiedzanie nie musi być nudne jeżeli zostanie poprowadzone przez odpowiednich przewodników. Naszym dzieciom zaproponowano kreatywną zabawę oraz opowieści o najciekawszych eksponatach, pokazywanych na wystawach ( m.in. wystawie "Piękno poza czasem. Kolekcja Muzeum Narodowego w Kielcach na Zamku w Szczecinie"). Dla dzieci przygotowane były zagadki , rebusy. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak wyglądała edukacja chłopców i dziewcząt dwieście i sto lat temu. Czy każdy mógł chodzić do szkoły? Jakich przyborów używano w szkołach? Kiedy pojawił się długopis? Na zakończenie zajęć dzieci mogły poćwiczyć pisanie za pomocą kolorowych tuszy, gęsich piór i piór ze stalówkami. Okazało się że pisanie stalówką maczaną w atramencie nie jest takie proste o czym każde dziecko mogło się o tym przekonać. Dlatego pisać i rysować wolimy współczesnymi przyborami szkolnymi.

Czytaj więcej: Lekcja muzealna-W dawnej szkole-grupa Niezapominajki

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku . Mimo ,że za oknem zima , mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom , swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach dzieci wręczyli swoim dziadkom drobne upominki. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych

Czytaj więcej: 21.01.2019 r.  - Grupa Niezapominajki

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 24.01.2019 r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie . Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, policjantów, Spider-Mana, Batmana i inne postacie które nie sposób zliczyć. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami.

Czytaj więcej: Bal przebierańców - grupa Niezapominajki

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji "Misiu robi hop i wskakuje do drugich rąk". Dzięki waszej pomocy oraz innych instytucji - Fundacja Talent Promocja Sport, przekazała 22 grudnia zabawki dla Oddziału Dziecięco-Noworodkowego w Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie. W tym dniu na buziach każdego dziecka będącego w szpitalu pojawił się uśmiech :)

Koordynatorem projektu była Nicola Kaczemba

Czytaj więcej:  Zabawki do Oddziału Dziecięcego w Goleniowie przekazane :)!

II miejsce dla grupy " Motylki " w konkursie plastyczny- " Mikołaja na Sportowo" . Grupa otrzymała pamiątkowy dyplom, piłki, skakanki oraz słodkości. Radość dzieci była ogromna :)