Maj 2018

16 maja 2018 r. odbył się konkurs wiedzy "Omnibus". Udział w konkursie wzięli przedstawiciele z trzech grup "0". Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego, środowiska przyrodniczo-ekologicznego, oraz umiejętności prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Dzieci podkreślały właściwą odpowiedź związaną z wiadomościami dotyczącymi naszego kraju , rozwiązywały zadania oraz działania matematyczne. Poprawne odpowiedzi dzieci świadczyły nie tylko o bardzo dobrym przygotowaniu , dużej wiedzy z każdej dziedziny, ale także o umiejętnościach współpracy pomiędzy dziećmi. O bardzo wysokim poziomie może świadczyć to że organizatorki musiały przeprowadzić dogrywkę, ponieważ dwie grupy uzyskały taką samą ilość punktów.

Renata Pawłowska

15 maja dzieci z grupy przedszkolnej "Pszczółki" po raz pierwszy wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego w Smętowicach. Już od kilku dni dzieci były bardzo podekscytowane wyjazdem. Podróż autokarem minęła szybko i bardzo spokojnie. Na miejscu powitała nas właścicielka gospodarstwa i zaprowadziła na miejsce, w którym mogliśmy położyć nasze rzeczy. Po kilku chwilach wyjaśnień, co i w jaki sposób będziemy oglądać udaliśmy się całą naszą grupą na zwiedzanie gospodarstwa. Dzieci oglądały pawie, kozy, lamy i wiele innych ciekawych zwierząt, których na codzień nie mają możliwości oglądać. Duże wrażenie i wiele radości sprawiło im oglądanie małpek, które skakały. Po zwiedzaniu dzieci udały się na ogromny plac zabaw. W tym czasie panie z gospodarstwa piekły dla nich kiełbaski na grilu. Plac zabaw wyposażony był w wiele atrakcji: zjeżdzalnię, wspinaczki, statek piracki, gumowe trampoliny, domki, piaskownicę, huśtawki. Zabawa była przednia a dzieci radosne. Po zabawie udaliśmy się na poczęstunek, po którym po raz kolejny poszliśmy się bawić. Dzieci wracały do przedszkola bardzo zmęczone, śpiące ale szczęśliwe. Pogoda również dopisała - była wręcz idealne na dziecięce figle. Z pewnością jeszcze nie raz nasze Pszczółki będą działy pojechać na kolejną wycieczkę.

Katarzyna Czapiewska
Alicja Wójcik

Dnia 14.05.2018 r. w godz. 9.40-10.35, w czytelni naszej szkoły odbył się Ogólnopolski Mini Turniej Matematyczny "GROSZEK", którego organizatorem jest Centrum Edukacyjno - Wydawnicze "Z-TRENER" z Malborka. W konkursie wzięło udział 16 dzieci 6 i 7-letnich z trzech grup przedszkolnych: "Niezapominajki": Maciej Cuper, Wojciech Delor, Tomasz Godlewski, Anna Mieczkowska, Wiktor Szymański; "Biedronki": Marcel Chudzianek-Białkowski, Hubert Koćmit, Wiktor Kula, Gabriela Szmyt, Hanna Trocka; "Stokrotki": Kornel Baran, Cezary Bogacki, Milena Gardzińska, Zofia Podolska, Piotr Stefańczyk, Julia Wąsowska.
Dzieci były bardzo przejęte pierwszym tak ważnym konkursem w ich życiu, pracowały w ciszy i skupieniu. Wszyscy są zwycięzcami, choć wyników jeszcze nie znamy. Życzymy wielu dalszych wyzwań i sukcesów w edukacji szkolnej.

Koordynator przedszkolny: Aleksandra Pudło

8.05.2018 r. dzieci z grupy Niezapominajki po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę Publiczną Nr  3 na osiedlu Majowym. Tym razem pani Agnieszka przygotowała zajęcia związane z obchodami Dnia Ziemi. Mimo że święto było obchodzone  w kwietniu to jednak dbać o ziemię powinniśmy przez cały rok. Pani Agnieszka uświadomiła dzieciom , że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak , aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Jednak w życiu bywa różnie , każdy popełnia grzech, także Ekonieborak z książki "Draka Ekonieboraka",  którą przeczytała nam pani Agnieszka. Chłopiec , który jest  z ekologią na bakier. Tytułowy bohater podróżuje terenówką, robi zakupy i pranie, gromadzi śmieci, ogląda telewizję i korzysta z komputera przy włączonym świetle. Jak się okazuje większość z nas zachowuje się podobnie do niego. Dzieci opowiedziały co one mogą robić na co dzień aby nasza planeta przetrwała była czysta i zielona. Na koniec spotkania dzieci mogły pobawić się przedmiotami wykonanymi z drewna. Dziękujemy pani Agnieszce za miłe spotkanie.

Renata Pawłowska

Magdalena Kopeć

Dnia 25 kwietnia celem zajęć było zapoznanie dzieci z teatrem. Żabki poznały budowę teatru oraz etapy powstawania przedstawienia. Dzieci dowiedziały się co to są: teatr, scena,pacynka, kukiełka, jaka jest rola aktora. Nauczyły się animować pacynkami, użyczały im swojego głosu, gdy stawały podczas swobodnych, improwizowanych zabaw. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. "Jaskiniowiec", który został dzieciom przedstawiony za pomocą kukiełek. Na koniec zajęć dzieci wykonały swoje własne kukiełki.

Izabela Wiśniewska
Maria Piotrowska