Radosław Jaśkiewicz

ido@spnt.pl

w dniu 9 października 2018 r. dzieci z grup Stokrotki i Niezapominajki odwiedziły ogród dendrologiczny w Glinnej. Jesień to piękna pora roku, aby podziwiać jej kolory, zapachy. To wszystko mogliśmy poczuć w Ogrodzie Dendrologicznym po którym oprowadzała nas pani Urszula Czapiewska. Na początku spaceru obejrzeliśmy mamutowca olbrzymiego, który choć całkowicie obumarły nadal zachwyca swoimi rozmiarami. Nagle ten spokojny spacer przerwały radosne okrzyki dzieci, które podziwiały skoczną wiewiórkę przemieszczającą się wśród gałęzi drzewa "orzesznika pięciolistnego" szukając smakołyków. My też mieliśmy okazję poszukać smakołyków (kasztanów jadalnych)., podziwialiśmy krzewy i największe na świecie drzewa: jodłę olbrzymią i szlachetną. Rosną tu drzewa, które mają trochę śmieszne nazwy, np. drzewo chusteczkowe. W ogrodzie można obejrzeć i podziwiać gatunki drzew, które rosną w odległych zakątkach świata. Pogoda nam dopisała dlatego mogliśmy poszaleć wśród pięknych kolorowych liści. A zebrane skarby jesieni, będą ozdobą naszych kącików przyrody..

Aleksandra Pudło
Katarzyna Uścinowicz

Dzieci z grupy Niezapominajek poznawały kształty i figury geometryczne. W początkowych działaniach dzieci dostrzegały kształty w otoczeniu - sala przedszkolna, szatnia, plac zabaw stały się doskonałym miejscem, aby poszukać kształtów.

Podczas kreatywnych zabaw dzieci utrwaliły wygląd i cechy charakterystyczne figur geometrycznych. Przedszkolaki otrzymały kartki z figurami. Zadaniem było zapamiętanie i ułożenie takich samych figur jak we wzorze. Wiele radości było także przy układaniu z figur przedmiotów wg własnego pomysłu.

Renata Pawłowska

Każdy z nas powinien znać przepisy ruchu drogowego aby bezpiecznie poruszać się po drogach. Dlatego dzieci z Niezapominajek udały się na teren miasteczka rowerowego aby poćwiczyć bezpieczne przechodzenie na przejściu dla pieszych. Teraz każde dziecko może bezpiecznie wyruszyć na wycieczkę.

We wtorek 25 września dzieci z grupy Niezapominajek wybrały się na wycieczkę do lasu. Pogoda w tym dniu nie sprzyjała leśnym wędrówkom, mimo to dzieci w dobrych humorach udały się do lasu. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu; drzewa iglaste, liściaste, krzewy. Oczywiście udało nam się także zebrać różne dary jesieni ( między innymi kolorowe liście, szyszki, żołędzie) w celu wzbogacenia kącików przyrody w przedszkolu. Ten dzieńdzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu.