Grudzień 2018

Radosław Jaśkiewicz

iod@spnt.pl

06 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - św. Mikołaj. Dzieci z grupy Żabek po zjedzonym obiedzie przeszły się po korytarzu szkoły szukając św. Mikołaja. Nasz gość pojawił się w naszej sali, najpierw słychać było dzwoneczki, potem donośne "hou, hou, hou". Dzieci przywitały Mikołaja głośnymi oklaskami oraz zaśpiewały wcześniej przygotowaną piosenkę "Witaj św. Mikołaju". Św. Mikołaj wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych przedszkolaków. Zapewniał że pojawi się u nas za rok. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami.

Anna Wysocka

ZAKOŃCZYLIŚMY ZBIÓRKĘ NA RZECZ SCHRONISKA!!!

Dzięki Państwa zaangażowaniu oraz naszym przedszkolakom udało nam się zebrać wiele potrzebnych rzeczy dla zwierząt. Za okazaną pomoc dziękują nauczyciele przedszkola oraz pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kiczarowie. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane dla schroniska. DZIĘKUJEMY!

Anna Wysocka

Pod koniec listopada dzieci z grupy Żabek uroczyście obchodziły Swiatowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia.Każdy przyniesiony miś był piękny i wyjątkowy. Misie te "pluszowe" oraz nasze przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach; przypomnieliśmy sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek. Przedszkolaki brały udział w zabawach tanecznych wraz ze swoimi misiami. Na koniec dnia dzieci wykonały "Misiowe kanapki" które bardzo smakowały.

Anna Wysocka

6 grudnia 2018 r dzieci z grup Niezapominajek i Motylków były w filharmonii na koncercie "DoNuta - taktuje integra". Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu z muzyką na żywo. Przedszkolaki miały okazję do obcowania z prawdziwymi instrumentami perkusyjnym takimi jak: bębny, bongosy, ksylofon,konga, fortepian. Podczas spotkania uczniowie zachęcani byli do aktywnego udziału w audycji oraz do współtworzenia nowych kompozycji dźwiękowych. Muzycy grali na różnych instrumentach znane piosenki z bajek lub filmów. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek na temat instrumentów, poznały ich brzmienie, żywiołowo i energicznie reagowały na rytmiczną muzykę.

Magdalena Kopeć

Renata Pawłowska

Nicola Kaczemba

Iwona Nuszkowska

4 grudnia w naszej Szkole odbył się XIX Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej- festiwal organizowany jest przez Przedszkole nr 62 w Szczecinie. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Niezapominajki w składzie: Alicja Chimicz, Zofia Niedolistek, Helena Wiktor, Julianna Myrta, Rafał Kamiński, Kornel Cz. . Przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę "Zielona choinka" , jednak konkurencja była bardzo duża. Dlatego w tym roku nie udało nam się zakwalifikować do finału. Dziękujemy bardzo dzieciom i ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów.

Magdalena Kopeć

Renata Pawłowska