Przedstawienie teatralne

28 lutego 2024 r. mieliśmy zaszczyt gościć w budynku naszej szkoły, aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa w wyjątkowym spektaklu pt. „Kliknij-Akceptuj”, dedykowanym uczniom wszystkich klas piątych i szóstych.

Tematem wiodącym przedstawienia była akceptacja samych siebie i tego jak internet podcina nam skrzydła, dając fałszywy obraz prawdziwego życia. Młode pokolenie większość swojego czasu spędza w mediach społecznościowych, przeglądając wiele przerobionych zdjęć wraz z wyidealizowaną rzeczywistością - często zapominając, że w wirtualnym świecie, pokazujemy to co chcemy… Niestety, wszystko to prowadzi  do zaburzenia samooceny i problemu z akceptacją siebie/młodego użytkownika (według badań nagminne korzystanie z mediów społecznościowych wiąże się z depresją, odczuwanym lękiem, agresją i obniżoną samooceną).

Spotkanie uczniów z aktorami zajmującymi się na co dzień profilaktyką wśród dzieci i młodzieży, było możliwe dzięki wsparciu Rady Rodziców przy SP Nr 37, która w całości sfinansowała to wydarzenie.

Pedagog szkolny Ewelina Jeżewska