Ciszę betlejemskiej nocy i radość narodzin Jezusa przeżywaliśmy podczas szkolnych Jasełek zorganizowanych w naszej szkole w dniach 20 i 22 grudnia 2023r. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych przedstawieniach artystyczno-wokalnych przeplatanych kolędami oraz pastorałkami. Całości dopełniła gra na dzwonkach, fletach oraz bębnach. Zachwycające stroje, oddająca nastrój muzyka oraz świąteczna scenografia sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła nas w bożonarodzeniowy nastrój. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam magię świąt, a udane występy stały się lekcją zadumy i refleksji przed nadchodzącym czasem, w którym najważniejszymi wartościami są miłość, życzliwość i nadzieja.

Wszystkim aktorom, widzom oraz nauczycielom dziękujemy za przygotowanie Jasełek i życzymy pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą czasem spędzonym w gronie rodzinnym, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z nadzieją spojrzeć w przyszłość. Niech atmosfera nocy wigilijnej, zapach choinki, odgłos łamanego opłatka i cichutko płynące dźwięki kolęd przyniosą chwile wzruszenia i radości.

Iwona Rybeńska