Dnia 13.09.2023r. Koło Edukacji Morskiej z naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha, które znajduje się na szczecińskiej wyspie Łasztownia.

Wyjście było nagrodą, którą otrzymaliśmy za udział w konkursie, pt.: Morskie doświadczenia”.

MCM jest najnowocześniejszym obiektem w Polsce, z multimedialną wystawą poświęconą żegludze morskiej. Ponad 200 interaktywnych stanowisk na trzech poziomach, to tylko niektóre atrakcje.

Dzieci były zachwycone wspólnym wyjściem do Morskiego Centrum Nauki, wewnątrz mogły podziwiać interaktywną wystawę, która w inspirujący sposób opowiadała o morzu i wszystkich aspektach z nim związanych. Ekspozycja podzielona jest na działy: „Chlap”, „Cała naprzód”, „Życie na morzu”, „Morski żywioł” i „Którędy do Afryki?”, więc każdy znalazł coś dla siebie….

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii Link

Opiekunowie Szkolnego Koła Edukacji Morskiej

Magdalena Hałasa