W tym roku  zgodnie z tradycją szkoły 13 października 2023r. w przeddzień Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie. Nauczycielka prowadząca akademię prezentowała uczniom symbole szkoły: sztandar, tarczę oraz hymn szkoły. Symbole te będą już zawsze towarzyszyły uczniom podczas ich nauki. W trakcie akademii uczniowie klas I przedstawili przepiękne programy artystyczne. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali, śpiewali piosenki i tańczyli. Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostali już oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe, złote tarcze, a przed szkołą posadziły drzewko, którym będą się opiekować.

Iwona Rybeńska