Plakat z dziećmi

Dnia 7 marca gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców, którzy przybyli na Dzień Otwarty. Odwiedziło nas około 120 gości. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Rodzice mieli okazję zapoznać się z prezentacją na temat szkoły, w której przedstawione zostały nasze osiągnięcia i oferta szkoły. Przedstawiony został również kalendarz uroczystości, które co roku obchodzimy w naszej placówce. Staraliśmy się pokazać co dokładnie wyróżnia nas spośród innych szkół i z czego jesteśmy dumni.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej zamieniły się w przewodników i oprowadzały po szkole naszych gości, wręczając im na powitanie informatory szkolne, w których zawarte były podstawowe wiadomości na temat działalności szkoły. Starały się też odpowiadać na wszystkie nurtujące pytania zadawane przez rodziców lub same dzieci. Dzieci otrzymały mapę skarbów, na której zaznaczały odwiedzane stacje-porty. Wydarzeń w tym dniu nie brakowało.
Nauczyciele informatyki, nauczyciele w-f -u oraz wychowawcy świetlicy zorganizowali dla dzieci zwiedzających SP37 kąciki gier i zabaw, gdzie każde dziecko pod opieką naszych pedagogów mogło oddać się rozrywce połączonej z zajęciami rozwojowymi. W salach na dzieci czekały zajęcia tematyczne m.in. plastyczno-muzyczne, komputerowe, matematyczno-logiczne, sportowe i językowe. Rodzice przez cały czas trwania dnia otwartego mieli możliwość rozwiać swoje wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania w punkcie informacyjnym, w którym dyżurowała dyrekcja oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Wszystkim odwiedzającym, dzieciom i ich rodzinom serdecznie dziękujemy. Zarówno dzieci jak i ich rodzice opuszczali szkołę zadowoleni i uśmiechnięci.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły. Do zobaczenia we wrześniu!

Iwona Rybeńska
wicedyrektor