Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim  Poeci dla dzieci - skrzydlate wiersze Joanny Kulmowej. Celem konkursu jest : popularyzowanie polskiej poezji dziecięcej, rozwijanie umiejętności recytatorskich, rozbudzenie zainteresowania dzieci poezją, prezentacja umiejętności dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Regulamin Konkursu:
1.Konkurs jest przeznaczony dla uczniów uczęszczających do klas I-VI Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie.
2.Przystąpienie do konkursu następuje za pomocą zgłoszenia uczestnika/uczestników wraz z tytułem wybranego przez niego utworu za pośrednictwem wychowawcy w terminie do dnia 28 kwietnia 2023r.
3.Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
a) Uczniowie klas I-III
b) Uczniowie klas- IV- VI.
4.Uczestnik prezentuje  jeden dowolnie wybrany  wiersz Joanny Kulmowej.
5.Komisja konkursowa dokona oceny wg następujących kryteriów:
a) dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
b) interpretacja tekstu,
c) kultura słowa,
d) ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).
6. Każdy z uczestników otrzyma dyplom udziału w konkursie, a zwycięzcy wyróżnieni zostaną nagrodami rzeczowymi.
7. Termin i miejsce konkursu: 15 maja 2023 r., czytelnia szkolna.
Organizatorzy:
Nicola Kaczemba