17 czerwca 2023 r. w Zachodniopomorskim Centrum doskonalenia Zawodowego w Szczecinie odbył się XIX Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego w Szczecinie. Na zjazd został zaproszony p. dyrektor SP 37 Janusz Cymerman oraz opiekunki Szkolnego Koła TPD Małgorzata Antczak i Agnieszka Pieprzyk. Podczas uroczystości zaprezentowany i wręczony został sztandar TPD Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Odznaką Przyjaciel Dziecka TPD odznaczony został p. dyrektor Janusz Cymerman. Z tej okazji wydano kolejny numer pisma TPD „ Wśród nas”, w którym podsumowano pracę TPD w ciągu ostatnich czterech lat. Podkreślono w nim pracę Szkolnego Koła TPD przy SP nr 37, które podejmuje działania mające posłużyć pozyskiwaniu funduszy przeznaczanych na wspieranie najbardziej potrzebujących uczniów. W ostatnich czterech latach uczniowie ci mogli liczyć na dopłaty do wycieczek szkolnych, wyjść klasowych, zielonych szkól, abonamentów obiadowych, paczek świątecznych, fundowano dzieciom ubrania i obuwie, wyprawki szkolne, a także organizowano pomoc dla dzieci z Ukrainy.