19 kwietnia 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Lucjana Rydla 6 w Szczecinie uczniowie szczecińskich szkół podstawowych uczestniczyli w eliminacjach miejskich XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy turnieju sprawdzali swoje umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach pieszo oraz rowerem, a także w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorami Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym są Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.  Uczniowie naszej szkoły już od klasy czwartej przygotowywali się do udziału w turnieju. Na lekcjach techniki poznawali przepisy ruchu drogowego, znaki oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaowocowało to sukcesem w postaci zajęcia III miejsca w klasyfikacji drużynowej (grupa 2).