11.04.2024r. w naszej szkole odbyła się XIII edycja Międzyszkolnego Turnieju Marynistycznego "Każdy może kochać morze". Sześć szkół stanęło do walki o "złotą szeklę". Każda drużyna składała się z czterech zawodników, którzy wykonywali teoretyczne i praktyczne zadania z zakresu żeglarstwa. Uczestnicy konkursu musieli: udzielić odpowiedzi w testach: ABC edukacji morskiej, Bezpieczny na wodzie, Ryby polskich wód, oraz: łowić ryby, wykonać żaglowiec z przygotowanych rzeczy oraz ułożyć piosenkę lub wiersz o tematyce morskiej.

Jury złożone z kapitanów i instruktorów żeglarstwa przyznało następujące miejsca:

• I miejsce i złotą szeklę zdobyła Szkoła Podstawowa nr. 65 w Szczecinie
  • II miejsce i srebrną szeklę  zdobyła  Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie
  • III miejsce i brązową szeklę zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 37

Każda drużyna, a także opiekun SKEM otrzymał pamiątkowy dyplom za udział i rywalizację w turnieju oraz nagrody.

kpt. ż. w. Włodzimierz Grycner