Klasa 2b i 2d 27 września 2023 roku wzięły udział w zajęciach sportowych organizowanych  przez |7|77rr7r#_ Moniki Pyrek. Zajęcia odbyły się w hali sportowej SP 59. Każdy uczestnik otrzymał dyplom  koszulkę pamiątkową i medal wręczony przez Monikę Pyrek. Celem zajęć oprócz świetnej zabawy wypromowanie prozdrowotnych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu. Promocja lekkiej atletyki jako dyscypliny przyjaznej zdrowemu i aktywnemu spędzaniu czasu wolnego, promocja dyscypliny skoku o tyczce. Podniesienie świadomości  uczestników projektu dotyczącej związku pomiędzy aktywnym trybem życia a zachowaniem zdrowia i sprawności fizycznej na każdym etapie życia. Odwrócenie tendencji panującej wśród uczniów do biernego uczestnictwa w sporcie, zachęcanie ich do ruchu i aktywnego uprawiania sportu.
Iwona Nuszkowska
Magdalena Włodarz