Zastępca
   Rafał Malujda

Klasa 2a uczestniczyła w Centrum Edukacji Leśnej "Szmaragd" w warsztatach przyrodniczych na temat " Fakty i mity o nietoperzach".
Na zajęciach uczniowie mieli możliwość zweryfikować swoje poglądy, poznać źródła swoich obaw. Podczas warsztatów została im przybliżona tematyka zagrożenia i możliwości ochrony tych latających ssaków. Wykonały także z udostępnionych materiałów nietoperza według własnego pomysłu. Dodatkową  atrakcją było wycieczka po Podziemnej Trasie Turystycznej oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Trasę do Puszczy Bukowej nad Jezioro Szmaragdowe i z powrotem pokonaliśmy pieszo, dlatego za wytrwałość i postawę ekologa każdy otrzymał odznakę "Mały Turysta w Puszczy Bukowej".
                                                            Wychowawca: Ewa Wolanicka

28 maja odbył się w naszej szkole  Konkurs ortograficzny klas III. Każdą klasę trzecią reprezentowały dwie  osoby wyłonione wcześniej w  trakcie etapów klasowych .  Wszystkie uczestniczki zmagań konkursowych musiały wykazać się znajomością  pisowni wyrazów z u, ó, rz, ż, h, ch.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

1. miejsce:  Zuzanna Pijanowska  kl. 3a  oraz   Małgorzata Wiśniewska  kl. 3e,

2. miejsce : Lena Wic z 3d,

3. miejsce: Natasza Naściuk 3b oraz   Amelia Chybowska   z 3c,

4. miejsce: Hanna Pawlak  3a,

5. miejsce: Anna Mieczkowska 3d,

6. miejsce: Maja Ciereszko 3e i Kinga Jachym  3c,

7. miejsce: Laura Belicka 3b

Wszystkim dziewczynkom ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody i dyplomy  uczestniczki tego etapu konkursu otrzymają na spotkaniach kończących rok szkolny.

Organizator konkursu

Małgorzata Antczak

Jak co roku nasza szkoła brała udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku ze względu na pandemię, wydarzenia związane z obchodami zostały przeniesione do internetu oraz na  lekcje informatyki. Działania w ramach DBI miały na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Uczniowie podczas zajęć poznawali zagrożenia jakie mogą spotkać użytkownika internetu, a następnie sami projektowali plakaty przestrzegające przed tymi zagrożeniami.

Paulina Marszałek

Joanna Łykowska

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów poniżej

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji Dni Bezpiecznego Internetu 2021

Internetowy Konkurs "WIEDZY MORSKIEJ"
WYNIKI KOŃCOWE

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 37 wzięli udział w etapowym konkursie "O wiedzy morskiej", który został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Szczecinie.

Uczeń klasy 4a Wojciech Michniewski zdobył III MIEJSCE!

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za uczestnictwo w konkursie pozostałym uczniom.

Opiekunowie Szkolnego Koła Edukacji Morskiej

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

Z dumą informujemy, że laureatem konkursu został uczeń klasy 8b Gracjan Matusewicz. Wynik bardzo dobry uzyskał uczeń klasy 2a Grzegorz Cichocki. Wyróżnieni uczniowie to: Neryng Wiktoria, Wilczewska Oliwia, Krzemień Ignacy, Wiktor Helena, Jakubiak Kacper, Karwowski Konrad, Paszun Zofia, Koch Ignacy, Pijanowska Zuzanna, Tomaszewska Aleksandra,  Stefańczyk Piotr, Zakrzewski Dawid, Kuliś Aleksander.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.