Maj 2022
1

Rafał Malujda

Szkoła Podstawowa nr 37 w Szczecinie, zgodnie z wytycznymi GIS, MZ, MEN, organizuje dla uczniów w budynku przy ul. Lucjana Rydla 6 półkolonie letnie w terminie od 27.06.2022  do 08.07.2022r.

W dniu 12 maja 2022 rod godz. 12.00 na portierni będzie można pobrać kartę kwalifikacyjną. Wypełnione dokumenty należy  dostarczyć na portiernię do 20 maja 2022r. do godz. 15.00.

Ilość uczestników – 75 osób (pięć grup).

Lista zakwalifikowanych dzieci ogłoszona zostanie w dniu 23 maja 2022r.

(lista wywieszona zostanie na tablicy ogłoszeń w holu głównym, przy portierni).

Czytaj więcej: Półkolonie w SP 37 – LATO 2022

Szanowni Państwo.
dnia 16 maja br. rusza rekrutacja do klas VII dwujęzycznych oraz eksperymentalnych na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja będzie odbywała się w pełni elektronicznie, co oznacza, że wnioski wraz z niezbędnymi załącznikami należy złożyć w systemie Nabór (na swoim indywidualnym koncie) bez konieczności osobistego stawiennictwa w szkole.
Wniosek można złożyć do maksymalnie trzech wybranych szkół.
Szczegółowa instrukcja dotycząca elektronicznego wypełniania i składania wniosku dostępna będzie na stronie Naboru w zakładce Dokumenty

Harmonogram rekrutacji do oddziału klasy VII dwujęzycznej

Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie

Lp.

Nazwa etapu

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

1

16 maja 2022r.

3 czerwca 2022r. do godz. 12:00

Czytaj więcej: Harmonogram rekrutacji do oddziału klasy VII dwujęzycznej

Uczennice klasy 8 g zwyciężyły w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Zespół w składzie: Magdalena Bonecka, Alicja Kraczkowska, Marta Matusiak i Patrycja Sykucka był najlepszy wśród klikudziesięciu drużyn z klas siódmych i ósmych naszej szkoły.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać w czasie 45 minut intrygującą opowieść, w której bohaterami są zwierzęta. W jej treści należało zawrzeć jak najwięcej poprawnych wyrażeń z trudnościami ortograficznymi. Organizatorkami konkursu były polonistki: Renata Łozowska i Renata Ogielska.

Uczennice z 8g stworzyły opowiadanie o malutkim chrabąszczu, który chciał być duży. Wygrały nim z pozostałymi drużynami, gdyż umieściły w nim aż 90 poprawnie zapisanych wyrazów z: ó-u, ch-h, rz-ż, wielką literą oraz łącznie i rozdzielnie. Zwyciężczynie wywalczyły w ten sposób nagrodę dla całej klasy 8g - dzień bez pytania.

Gratulujemy!

Uczennica naszej szkoły, Lena Sikora wraz ze szczecińskimi muzykami znalazła się w zaszczytnym gronie 10 Laureatów wybranych spośród 300 zgłoszeń z całej Polski "Konkursu Piosenki o Krakowie". Utwór wykonywany przez Lenę pt. "Krakowski modeling" został napisany przez szczecińskich artystów: sł. Barbara Stenka, muz. Ryszard Leoszewski i grany przez zespół "Sklep z ptasimi piórami". Konkurs jest organizowany przez Krakowski Teatr Scena STU oraz Radio RMF Classic i w dalszym etapie polega na głosowaniu (bezpłatnym!) słuchaczy radia. Wystarczy wejść na podany link (konkurs na piosenke o krakowie) i zagłosować na utwór "KRAKOWSKI MODELING". Głosowanie trwa do 29.05.22 i można głosować na niego codziennie! Z góry dziękujemy za Wasze głosy i zapraszamy do wysłuchania utworu. https://www.rmfclassic.pl/konkurs-na-piosenke-o-krakowie