Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Dzisiaj 15

Wczoraj 469

Miesiąc 6652

Wszystkie 95898

Inspektor Ochrony Danych:

Radosław Jaśkiewicz

tel.+48-91-852-20-93

ido@spnt.pl

 

RODO-informacje

25 października obchodzimy w szkole Dzień Kundelka:
  • o 10.20 na holu zrobimy sobie zdjęcie z maskotkami psów (zapraszamy),
  • prosimy o karmę, makaron, ryż, do sali 205 dla schronisk,
  • każdy uczeń klas I - VI, który przyniesie w tym dniu maskotkę psa, nie otrzyma zadania domowego. 
Wiele państw, w tym Polska, świętuje Dzień Psa, niemniej u nas swojego nieformalnego święta doczekały się również wszystkie nierasowe czworonogi. Data nie jest przypadkowa – 25 października to wszak Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Treść aktu z 1997 roku była do tej pory wielokrotnie nowelizowana – ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2012 roku i dotyczyła m.in. zakazu handlu zwierzętami domowymi na giełdach i targowiskach. Kundelki są określane również – błędnie z formalnego punktu widzenia – jako mieszańce (rzadziej wielorasowce). Mieszańce to potomkowie dwóch odrębnych ras, klasyczny kundel natomiast jest wynikiem skrzyżowania psów nieokreślonego pochodzenia. Istotnie kundel, jako że nie należy do żadnej konkretnej rasy, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Ponadto psy nierasowe stanowią znakomitą większość wszystkich czworonogów na świecie.  
Co roku SU pozyskuje dzięki Państwu, mnóstwo jedzenia dla naszych czworonogów ze schronisk - gorąco prosimy o wsparcie i w tym roku. 
SU
W tym roku Święto Edukacji Narodowej przypadło na 14 października (niedziela), co nie przeszkodziło Samorządowi Uczniowskiemu w złożeniu śpiewających życzeń nauczycielom (uczniowie klasy II c z wychowawczynią panią Sylwią) i wręczenie pracownikom szkoły ołówków - kwiatów. Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. Święto nauczycieli obchodzone jest w większości państw na świecie, w różne dni. Wszystkim nauczycielom życzymy twórczych lekcji, niegasnącej pasji do zawodu. 
SU 

Samorząd Uczniowski zorganizował jak co roku Światowy Dzień Mycia Rąk. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw biegunce i infekcjom układu oddechowego. Wykształcenie w młodych ludziach nawyku mycia rąk (z użyciem mydła) przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. W inicjatywę tę zaangażowało się łącznie 70 państw. Kluczową kwestią dla powodzenia kampanii jest współpraca szkoły i przedszkola z rodzicami. W tym dniu pachniało w szkole gumą balonową, bo własnie takie mydło kupili opiekunowie SU, rozwiesiliśmy też plakaty z instrukcją prawidłowego mycia rąk. Cieszy nas fakt, że tak wielu z Was wspólnie, z wychowawcami wzięło udział w akcji, a niektóre klasy robiły też delikatne peelingi do rąk na bazie maku, płatków owsianych. Myjcie więc ręce!

SU

Samorząd Uczniowski włączył się do akcji Lekki Tornister. To ogólnopolska kampania skierowana do uczniów klas I - III. Dotyczy profilaktyki wad postawy. Opiekunowie SU przygotowali informacje dla nauczycieli i rodziców w postaci gazetki ściennej. Odwiedziliśmy też klasy pierwsze z dramą dotyczącą skutków noszenia ciężarów na plecach. Niesforna Zuzia pokazała skarby swego tornistra, a były tam cuda, które zdumiały same dzieci. Ustalaliśmy z dziećmi jakie rzeczy powinny się znaleźć w plecaku. Ważyliśmy plecaki, dzieci otrzymały logo akcji do pokolorowania i zapamiętania jak ważne jest dbanie o właściwą wagę tornistra, plecaka. 

Opiekunowie SU

Dzień Edukacji Narodowej skłania do refleksji. Najbardziej prosto, szczerze i prawdziwie o szkole mówią/piszą jej uczniowie.
Kończąc zdania napisali, że:
"Szkoła jest fajna, super i ekstra!".
W szkole najbardziej lubią, gdy "...pani wita nas w szkole, stawia dobre oceny, żartuje, mówi że jest przerwa" ;) Lubią też: "liczyć, tablicę interaktywną, zajęcia komputerowe i w-f",

Z okazji święta życzą szkole: "...żeby była wesoła, by dzieci chciały się uczyć, by szkoła miała mądre dzieci, , by dzieci były jej ciekawe, była nowoczesna, żeby miała dużo sal komputerowych".

Uczniowie zaprojektowali nowe mundurki dla uczniów i narysowali prezenty dla ... no właśnie ;)! Uwagę zwraca maszyna do robienia pizzy - projekt Filipa Pietraszkiewicza. Pomysł stanie się może inspiracją dla szkolnej stołówki, czego uczniom i pozostałym smakoszom życzymy!

Wychowawczyni IIa

Elżbieta Piłat

Czytaj więcej: IIa - o szkole, dla szkoły