Dnia 17 października 2017r. odeszła nasza koleżanka Magdalena Gałecka. Choć pracowała z nami tylko rok, dała się poznać jako osoba energiczna, pomysłowa, pełna radości życia i entuzjazmu.

Była świetnym nauczycielem matematyki o niezwykłym talencie wokalnym. Podejmowała się wielu wyzwań i zawsze służyła pomocą.

Skradła serca uczniów pięknym uśmiechem i życzliwością. Była wspaniałą Osobą, która zapisała się w naszej pamięci.

Msza pogrzebowa odbędzie się 23.10.2017 o godzinie 13.30 w głównej Kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Znalezione obrazy dla zapytania psy pusta miska kolorowanka25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Schroniska dla zwierząt znów potrzebują naszej pomocy. Prosimy o karmę, makaron, kaszę, ryż. Produkty przed i po 25 października można przynosić do sali 205.

Tegoroczna zbiórka pod hasłem „PRZEBIJ PIĄTKĘ KUNDELKOWI

25.10.17r. w środę pożywienie będzie zbierane na holu szkoły w godzinach 11.20 do 12.50. Jeśli zdecydujesz się przynieść dary dla psów w tym czasie otrzymasz:

• Piątkę od Kundelka w postaci kolorowanki.
  • Będziesz mógł zrobić sobie zdjęcie z prawdziwym psem: czarnyn terierem rosyjskim Totilasem (utytułowany pies będzie w tle ze swoim opiekunem, a dzieci oddzielone ławką i krzesełkami z przodu zdała od niego, pies nie jest alergiczny ponieważ ma włos, a nie sierść). Pamiętajcie o aparacie lub telefonie do zrobienia zdjęcia.

Za wszystkie dary dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

18 października klasa III a uczestniczyła w warsztatach „Historia żółtej ciżemki” w Muzeum Narodowym.  Poznaliśmy losy  wybitnie uzdolnionego chłopca Wawrzka, który każdą wolną chwilę spędzał w warsztacie Wita Stwosza. Uczył się u słynnego mistrza i pracował przy powstawaniu ołtarza w Kościele Mariackim w Krakowie. W trakcie warsztatów rozwiązywaliśmy przygotowane zagadki i zadania , a pani edukator opowiedziała, jak wyglądał średniowieczny warsztat rzeźbiarza, do czego służyły dłuto, pobijak, strug, klej, płatek złota, borsuczy pędzel. Poznaliśmy także gatunki drzew, które wykorzystywano do wykonywania rzeźb. Zajęcia w muzeum bardzo nam się podobały i polecamy wszystkim udział w tych warsztatach.

Małgorzata Antczak, wychowawca 3a

17 października klasy 2c, 3f, 3g, 3i uczestniczyły w szkoleniu z pierwszej pomocy zorganizowanym przez SU i strażaków. Szkolenie odbyło się w auli szkoły i przebiegało pod hasłem "Nie bądź bierny naucz się pomagać". Strażak podczas szkolenia przekazywał informacje demonstrując je jednocześnie na fantomie. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób działać i zachowywać się, gdy widzimy osobę nieprzytomną. Praktycznie mogły także wykonać masaż serca na fantomie i przekonać się ,że to czynność nie jest taka trudna a może komuś uratować życie.

Ewa Wolanicka

17 października klasy 2c,3c,3d uczestniczyły w koncercie kameralnym pt."DoNuta taktuje - Na dwa". Słuchały muzyki na żywo oraz obcowały z brzmieniem instrumentów symfonicznych takich jak: flet prosty, obój, waltornia, klarnet i fagot. Podczas koncertu DoNuta wraz z muzykami zachęcała dzieci do aktywnego udziału oraz do współtworzenia nowych kompozycji dźwiękowych.

Wychowawcy klas: Ewa Wolanicka, Sylwia Smoła, Bogumiła Stankiewicz