images/Operatorzy/MaKa/Laboratoria.png

Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości

OPIS PROGRAMU

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach programu rządowego szkoły mogą wnioskować o dofinansowanie na zakup nowoczesnego wyposażenia.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki inicjatywie uczniowie już na poziomie szkoły podstawowej mogą nabyć wiedzę i umiejętności przydatne w późniejszej pracy naukowej i zawodowej.

Przygotowany w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości katalog wyposażenia obejmuje sprzęt, który pozwoli uczniom rozwijać kompetencje przyszłości. W skład tej oferty wchodzą urządzenia i narzędzia właściwe dla różnych dyscyplin, takich jak robotyka, informatyka, sztuka, czy gastronomia.

Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację.

Projekt Laboratoria Przyszłości realizowany jest zgodnie z ustalonym przez ministerstwo terminarzem w dwóch etapach:

* 31 grudnia 2021 – ostateczny termin na wykorzystanie przynajmniej 60% wartości przyznanego dofinansowania;

* 31 sierpnia 2022 – ostateczny termin na wykorzystanie maksymalnie 40% środków przyznanych w ramach dofinansowania.

Zakupione pomoce w I etapie

Do 31 grudnia 2021 r. szkoła wykorzystała 60% wartości przyznanego dofinansowania w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W ramach posiadanych środków dokonano zakupów wyposażenia podstawowego i wybranych elementów wyposażenia dodatkowego zgodnie z potrzebami szkoły.

* WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE:

* Drukarki 3D wraz z akcesoriami- na potrzeby zakupionych drukarek 3D, zakupione zostały laptopy

* Filamenty- biodegradowalne filamenty kompatybilne z zakupionymi drukarkami

* Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

* Aparat fotograficzny z możliwością nagrywania i z akcesoriami

* Mikroport z akcesoriami

* Oświetlenie do realizacji nagrań

* Mikrofon kierunkowy z akcesoriami

* Gimbal

* Statyw z akcesoriami

* Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami

* WYPOSAŻENIE DODATKOWE:

* Stanowisko pracy nauczyciela,

* Taborety obrotowe, stoły warsztatowe

* Pojemniki warsztatowe,

* Gablota informacyjna mała aluminiowa,

* Tablica biała suchościeralna magnetyczna lakierowana,

* Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki,

* Bity do wkrętarki akumulatorowej,

* Bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco,

* Klocki LEGO LEGO do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami

* Gogle Wirtualnej Rzeczywistości - ClassVR - wirtualne laboratoria przedmiotowe,

* ClassVR - licencja - 5-letni dostęp do portalu wirtualnych lekcji,

* Photon Moduł Robotyka i kodowanie,

* Materiały ekspolatacyjne: papiery ścierne, wkłady klejowe do pistoletu.