Uczniowie klas VII i VIII z naszej szkoły, już drugi rok z rzędu, na lekcjach informatyki, mieli okazję sprawdzić swoje kompetencje cyfrowe
w Międzynarodowym Teście Kompetencji Informatycznych IT FITNESS TEST.

Każdego roku w ramach IT Fitness Test badane są umiejętności polskich uczniów w 5 obszarach:
• Internet
• Bezpieczeństwo i systemy komputerowe
• Cyfrowe narzędzia współpracy i sieci społecznościowe
• Narzędzia biurowe
• Rozwiązywanie złożonych problemów

Prezentacja wyników dostępna pod adresem https://cyfrowapolska.org/wp-content/uploads/2023/11/Prezentacja_IT_Fitness-Test_2023.pdf

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem w całym przedsięwzięciu. Każda osoba, która wypełniła test, otrzymała od organizatorów imienny certyfikat z wynikiem. Wyróżnione osoby otrzymały zaproszenie na uroczystą galę podsumowującą wydarzenie. Uroczystość odbyła się w  poniedziałek 11 grudnia w Technopark Pomerania, wzięli w niej udział najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych ze Szczecina.

Nasi uczniowie otrzymali cenny sprzęt elektroniczny ufundowany przez partnerów sprawdzianu, czyli firmy Acer, Lenovo oraz Google For Education. Patronat honorowy nad sprawdzianem sprawowały ministerstwa: Cyfryzacji, Edukacji i Nauki oraz Rozwoju i Technologii, a także Centrum GovTech Polska.

W kategorii dla szkół podstawowych nagrody otrzymało dwóch uczniów z naszej szkoły:
Jakub Stefaniak (klasa 7A) za zajęcie I miejsca oraz Maja Zaleska (klasa 7E) za zajęcie III miejsca.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom, oraz wszystkim uczniom z naszej szkoły. Dzięki waszemu zaangażowaniu, nasza szkoła szkoła  otrzymała wyróżnienie i nagrodę za największą liczbę uczestników ze szczecińskich szkół podstawowych i bardzo dobrą średnią punktową.

Następna edycja już na wiosnę, na pewno weźmiemy udział :)

Koordynator, Nauczyciel

Paulina Marszałek