Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Dzisiaj 112

Wczoraj 137

Miesiąc 4514

Wszystkie 54107

Jak co roku w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym nasza szkoła czynnie włącza się do akcji Sprzątanie Świata. W tym roku wyjątkowo do akcji zorganizowanej przez LOP zgłosiło się bardzo dużo klas. Klasy przyszły wraz z wychowawcami. Sprzątaliśmy okolice Jeziora Szmaragdowego.
Akcję koordynowały opiekunki LOP: Marlena Wojszwiłło i Renata Marczewska

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi

W czwartek uczniowie klas Ib, Ic, Id, Ie i 2a, uczestniczyli w spotkaniu z niesforną Zuzią i jej nauczycielką. Zuzia miała ogromny tornister, wypełniony bardzo ważnymi rzeczami szkolnymi. Jak się okazało wszystkie te rzeczy choć przydatne dziewczynce, były niekonieczne do nauki w szkole, a wpływają one na ciężar plecaka i powstające przez niego wady postawy. Widowni udało się przekonać Zuzię, żeby uważała na swoje zdrowie i nie przynosiła ciężarów do szkoły. Ustaliśmy również jak należy siedzieć w ławce  lub przy biurku, żeby nie ponieść uszczerbku na zdrowiu. Następnie dzieci ważyły plecaki z wychowawcami i otrzymali kolorowanki. Wiem też, że nauczyciele przeprowadzili na lekcjach wychowawczych pogadankę na temat konieczności pilnowania odpowiedniej wagi plecaka szkolnego. 

Samorząd Uczniowski

Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasi uczniowie zdobyli najwyższe miejsca w Międzyszkolnym Konkursie pt. "Skarby talentu" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Szczecinie. Zaszczytne 1. miejsce zajęła Lena Sikora z klasy 4h, która swoim śpiewem oczarowała jury i publiczność konkursu. Paweł Braksator z 5c, wykonaniem piosenki w wersji anglojęzycznej wywalczył 2. miejsce. Wysokie 3. miejsce przypadło Idze Jaworskiej z 5b, która pięknie wyrecytowała wiersz własnego autorstwa. Na uwagę zasługuje wyróżnienie dla uzdolnionej wokalnie uczennicy klasy 4a Weroniki Matczak. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Koordynator konkursu Monika Rudzka - Łata

Z okazji Święta Patrona naszej szkoły organizowany jest konkurs "Antoni Ledóchowski - na morzach i oceanach", który przybliży uczniom sylwetkę patrona, jego życie i pracę na morzu. Konkurs skierowany jest do uczniów naszej szkoły z klas 1-7. Konkurs odbędzie się w 3 kategoriach. Wybór kategorii jest dowolny, można również wziąć udział we wszystkich trzech.

  • literacka (poezja, proza)
  • plastyczna (technika dowolna, format pracy A3 lub A4)
  • techniczna (formy przestrzenne)

Prace prosimy dostarczyć do 10 maja do biblioteki przy ul. Rydla 6. Finał konkursu odbędzie się 16 maja podczas obchodów Święta Patrona. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

Organizatorki:

Grażyna Szałata-Siudak i Grażyna Pławska

 

Zabawa odgrywa istotną rolę w życiu każdego dziecka: rozwija, edukuje, pozwala na nabywanie nowych umiejętności społecznych, komunikację i kontakt z rówieśnikami. Podczas zabawy najłatwiej jest dziecku pokonać bariery, nauczyć się właściwych form kontaktu i zachowań. W związku z tym 16 kwietnia uczniowie z klasy 1b złożyli wizytę podopiecznym Dziennego Ośrodka Terapeutyczno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem ,,Razem”. Celem naszego spotkania była integracja, dobra zabawa oraz podnoszenie świadomości na temat autyzmu. Dzieciaki wspólnie brały udział w różnego rodzaju zajęciach wynikających z rytmu dnia: logorytmice, warsztatach, zajęciach kulinarnych, ruchowych, plastycznych oraz rozwijających zmysły. Proponowane zajęcia i zabawy były nowym doświadczeniem i przeżyciem, sprawiły także wiele radości wszystkim uczestnikom. Dziękujemy, Dyrekcji, Wychowawcom oraz Podopiecznym Ośrodka za umożliwienie wejścia chociaż na chwilę w świat dziecka autystycznego.

Agnieszka Pacholczyk z Dzieciakami z 1b