Projekt Laboratorium Przyszłości daje nam możliwość zrealizować zajęcia, które są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Dzieci w świetlicy szkolnej miały możliwość przeprowadzenia eksperymentu, pt. :Atrament sympatyczny”. Jako atrament sympatyczny można wykorzystać: sok z cytryny, jabłkowy, pomarańczowy lub sok z cebuli, którym zapisujemy na kartce niewidoczną na pierwszy rzut oka wiadomość. Dopiero po poddaniu kartki działaniu temperatury pismo lub obrazek uwidacznia się. W naszym przypadku ujawniliśmy nasze tajne wiadomości prasując kartkę rozgrzanym żelazkiem. Jest to świetna zabawa dla dzieci, które uwielbiają magiczne sztuczki i tajemnice.

To zadanie należy wykonać z pomocą lub w obecności dorosłych!!