Na lekcjach informatyki uczymy się korzystać z okularów wirtualnej rzeczywistości, które zakupione zostały w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.VR polega na wykorzystaniu technologii komputerowej celem stworzenia symulowanego środowiska. Użytkownik może do niego wejść, poruszać się po nim, a także może operować wirtualnymi przedmiotami. Stymulowane są więc wszystkie jego zmysły – wzrok, dotyk, a nawet zapach czy węch. Tak samo jak w świecie rzeczywistym, użytkownik ma możliwość obejrzenia obrazu z każdej strony – w zależności od jego punktu widzenia. Technologia Virtual Reality ma charakter interaktywny i jest to jedna z jej najważniejszych cech. Pozwala użytkownikowi doświadczyć emocji związanych z wejściem do trójwymiarowego świata. Podczas dzisiejszych zajęć z okularami VR w roli głównej, kto chciał doświadczył takich emocji!
Nauczyciele informatyki
Joanna Łykowska i Paweł Gałecki