Dnia 5 listopada w obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to odchodziliśmy także w naszej szkole. W poniedziałek uczniowie przebrali się w stroje bohaterów z bajek dla dzieci. Stroje były kolorowe i przedstawiały ulubione postacie z bajkowego świata. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach związanych z bajkami. Na początku spotkania z bajką dzieci wysłuchały listu jaki napisała do nich wróżka z prośbą o pomoc w odnalezieniu bohaterów bajek, którzy zostali zagubieni przez czarodzieja. Świetliczaki miały wykonać zadania, które przekazała im wróżka. Układały bajkowe puzzle, rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe o postaciach z bajek. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci otrzymały w nagrodę pamiątkowe medale oraz cukierki.

Dzieci miło spędziły czas na spotkaniu z bajkami, rozwiązywały chętnie zadania i wykazały się wspaniałą znajomością bajek.

Z okazji Dnia Postaci z Bajek  świetlicy została stworzona fotoramka i chętne dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Poniżej galeria z zdjęciami.

Wychowawcy świetlicy:

Adrianna Ondycz