02.01.2024r. odbyły się pierwsze zajęcia w Nowym Roku, w związku z tym nie mogło zabraknąć postanowień zmiany, planów do zrealizowania, marzeń do spełnienia. Nowy Rok to nowy początek, również dla nas. Mamy nadzieję, że przyniesie same wspaniałości! Stworzyliśmy również miasteczko rozświetlone fajerwerkami, które powstało przy użyciu czarnego tła i farb. Dzieci wykonały też zegary z płyt cd.

Pierwsze dwa tygodnie stycznia minęły nam pod hasłem „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”, celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych oraz wyrobienia u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych osób, a także propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku. Wspólnie z dziećmi powstał „Kodeks Bezpiecznych Ferii” oraz gazetka ścienna „Bezpieczne ferie”.

Zima to temat bardzo atrakcyjny dla dzieci. W naszej świetlicy dało się poczuć zimową aurę. Bałwanki opanowały nasze sale i to nie ważne że były z papieru, bo i tak wywołały uśmiechy na twarzach podopiecznych. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające pejzaż zimowy – różnymi technikami, zarówno kredkami, kolorową kredą, jak i farbą plakatową. Wyklejały z podstawowych figur geometrycznych prace przedstawiające sporty zimowe. Słuchały opowiadań, bajek i baśni nawiązujących do obecnej pory roku.

20 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach . Z tej okazji w naszej świetlicy zorganizowane zostały zajęcia, których celem było przybliżenie dzieciom wiedzy o tych jakże sympatycznych ptakach. Uczniowie wspólnie obejrzeli film edukacyjny pt. „Poznajemy pingwiny”, w którym ciocia Ania opowiada o tych niezwykłych ptakach. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich zwyczajów, tego gdzie mieszkają i co lubią jeść. Wspólnie z wychowawcami wykonały prace plastyczno-techniczne, które przedstawiają bohatera dzisiejszych zajęć.

Walentynki to doskonała okazja na zorganizowanie wielu tematycznych atrakcji w świetlicy szkolnej. To nie tylko święto zakochanych, ale także przyjaciół.  Wykonaliśmy z koralików prasowane serduszka - upominki dla przyjaciela, zrobiliśmy kartki walentynkowe, ozdobiliśmy świetlicę girlandą z serduszek, przygotowaliśmy drzewko przyjaźni. Panie zorganizowały wesołe zabawy dla wszystkich.

Zgodnie z tradycją świetlica szkolna wraz z całą szkołą obchodziła tłusty czwartek. Przedstawiłyśmy dzieciom historię tradycji tłustego czwartku. Jak co roku w naszej świetlicy w tłusty czwartek „zabraliśmy” się do robienia pączków.  Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne – papierowe pączki z kolorową posypką… Wyglądały bardzo kolorowo i apetycznie!

Jak co roku 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, który ma na celu podkreślić znaczenie naszych małych przyjaciół w życiu człowieka. Kot to zwierzę dostojne, eleganckie, trochę tajemnicze i często zabawne. Wiele dzieci ma w domu koty i każde z nich mogłoby opowiedzieć o swoim małym pupilu. W tym dniu rozmawialiśmy o rasach kotów, bajkach, w których są głównymi bohaterami oraz o tym jak możemy pomagać bezdomnym zwierzętom. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „Rasy kotów, historia kota domowego i kocie zmysły” – Kamlotki.  Świetliczaki z ogromną przyjemnością wykonały prace plastyczno-techniczne, związane z naszymi małymi mięciutkimi przyjaciółmi.

Międzynarodowy dzień pizzy na całym świecie święto to przypada na dzień 9 lutego. W naszej świetlicy również obchodziliśmy to smakowite święto. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi gdzie powstał pierwszy placek zwany pizzą, który kraj zjada najwięcej pizzy. Na koniec zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczną.

Nauczyciele świetlicy: Agnieszka Bobkowicz, Agnieszka Pieprzyk, Adrianna Ondycz