grupa uczniów przed meczem Pogoni

W dniu 16 marca 2024 r odbył się po raz pierwszy na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera  mecz piłki nożnej kobiet pomiędzy Pogonią  Szczecin i Śląskiem Wrocław. W widowisku tym mieli możliwość uczestniczyć uczniowie naszej szkoły, dzięki zaproszeniu zawodniczki szczecińskiego zespołu- Zuzanny Rybińskiej. Była ona uczennicą Szkoły Podstawowej nr 37 w latach 2014- 2020. Uczęszczała do klasy sportowej , ze specjalizacją piłki ręcznej (trenerka- Wioleta Bergiel), osiągając bardzo dobre wyniki w tej dyscyplinie sportu ( wielokrotnie wyróżniana jako najlepsza zawodniczka turniejów na szczeblu miejskim i wojewódzkim). Równolegle trenowała piłkę nożną w różnych klubach sportowych i  po ukończeniu 6 klasy wybrała właśnie tę ścieżkę sportowej kariery. Obecnie, mając 17 lat, gra już w najwyższej klasie rozgrywkowej, w zespole Pogoni Szczecin . Mimo  głośnego dopingu spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny przyjezdnej. Po ostatnim gwizdku  Zuzanna Rybińska odwiedziła nasz sektor, przekazała, na pamiątkę tego wydarzenia,  koszulkę meczową z autografem. Uczniowie mieli też możliwość zrobienia wspólnych zdjęć z zawodniczkami szczecińskiego zespołu. Organizatorami wyjazdu i opiekunami szkolnej grupy kibiców byli nauczyciele wychowania fizycznego : Wioleta Bergiel i Robert Wojtkowski.