Uczestnicy konkursu recytatorskiego

20 i 27 marca 2024 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiosna wierszem malowana”. Konkurs ten został podzielony na Uczniów klas I- III oraz klasy IV- VI. Panie wicedyrektor szkoły: Iwona Rybeńska i Urszula Dąbrowska uroczyście powitały uczestników klas I- III. Dzieci zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa m.in. Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy, Doroty Gellner i Juliana Tuwima. Młodzi artyści wykazali się doskonałym przygotowaniem. Znane i lubiane wiersze interpretowali w taki sposób, że wszyscy słuchacze przenosili się z szarej rzeczywistości do kolorowej i wesołej Krainy Wiosny. Prezentowane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho.

Jury w składzie: p. Iwona Rybeńska, p. Urszula Dąbrowska, p. Marta Bas, p. Nicola Kaczemba i p. Izabela Kałuża miały bardzo trudne zadanie, gdyż uczniowie bardzo się starali i pięknie intonowali przygotowane wiersze. Po długiej naradzie nagrodzono następujących uczniów klas 1-3:

1. miejsce- Przemysław Kula kl. 3a i Pola Zdunek kl. 1a
  2. miejsce- Antoni Ulan kl. 1d i Alicja Krupa kl. 3f
  3. miejsce- Emilia Ławińska kl. 3e i Klaudia Ostrowska kl. 3f

Ponadto wyróżnieni zostali: Igor Łukasiewicz 2c i Jakub Ulan 3f

„Udział w konkursach recytatorskich daje Wam możliwość prezentacji swojego talentu artystycznego oraz wyrażania siebie przed publicznością. To doskonała okazja do rozwijania umiejętności wystąpień publicznych oraz budowania pewności siebie.  Uczycie się wykorzystywać gestykulację, intonację oraz mimikę, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoje recytacje i przekazać publiczności emocje zawarte w wierszach.” Tymi słowy przywitała uczniów klas IV- VI Pani wicedyrektor Mariola Hajdukowicz. Wśród uczestników konkursu recytatorskiego klas 4-6 na szczególne uznanie zasłużyli:

1. miejsce- Helena Wiktor z kl. 5b
  2. miejsce- Eliza Żylak kl. 4e
  3. miejsce- Krzysztof Aftewicz z kl. 6e

Jury wyróżniło także: Wiktorię Zdunek kl. 4a oraz Polę Wierciak z 4c.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w recytacji wiosennych wierszy! :) Każdy z recytatorów zachwycił nas wdziękiem.