Z pozoru kawałki drewnianych elementów o różnych kształtach i wielkości, które umożliwiają łączenie z innymi elementami. Ale właśnie ta umiejętność łączenia, budowania i kreowania dała uczniom nieograniczone możliwości zabawy i nauki. Uczniowie klasy 5D na godzinie wychowawczej uczestniczyli w zajęciach, podczas których pracowali w zespołach, korzystając z zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości drewnianych klocków. Komponowali fantastyczne i wyjątkowe konstrukcje, tworząc różnego rodzaju sceny, budowle 3D,  a wszystko przeplatane było niesamowitymi dialogami. Wykazali się przy tym dużą kreatywnością i umiejętnością współpracy, integracji. Układanki, zestawy naukowe pobudzają wyobraźnię, aktywizują uczniów i przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju. Może wśród nas są przyszli kreatorzy i architekci!
Agnieszka Matusiak