Grudzień to wyjątkowy czas w roku...

Z nadzieją i niecierpliwością czekaliśmy na zimę, pierwszy śnieg, zabawy w białym puchu, Mikołaja, prezenty, gwiazdkę i …Święta Bożego Narodzenia. To czas wspaniałej atmosfery, gdzie pomoc drugiemu człowiekowi, wspólnie spędzony czas nabierają ogromnego znaczenia.

Wspólnie odliczając dni do Świat Bożego Narodzenia, rozmawialiśmy na temat zwyczajów, tradycji i symboli świątecznych. Podczas zajęć rozbrzmiewały melodie kolęd i pastorałek oraz świątecznych piosenek.

Grudzień rozpoczął się od wywieszenia choinki składającej się 24 części, był to nasz kalendarz, który pozwolił nam odliczać dni do Świąt. 6 grudnia odbył się Bieg Mikołajów w którym świetlica jak co roku wzięła udział. Na początku miesiąca dzieci ubrały choinkę świetlicową która ozdobiła salę świetlicy. Powstała też piękna choinka z kartonu, która stanęła przed świetlicą.

Przez cały grudzień wspólnie tworzyliśmy cudowne dekoracje świąteczne, dzięki którym nasza świetlica stała się niczym bajkowa kraina. Bardzo szybko pojawiły się choinki, Mikołaje, aniołki, łańcuchy, gwiazdy, witraże oraz świąteczne ozdoby. Nauczyciele i uczniowie naszej świetlicy przygotowali wspaniałe materiały, kartki świąteczne i ozdoby na kiermasz charytatywny "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem" organizowanym w naszej szkole.

A kiedy wreszcie spadł długo wyczekiwany śnieg, skorzystaliśmy z możliwości białego szaleństwa. Lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami do celu, zabawy w białym puchu to coś, co dzieci lubią najbardziej. Kiedy śnieg stopniał zrobiliśmy w świetlicy własny śnieg (masę sensoryczną), z której dzieci także ulepili bałwanki.

Oj działo się, działo….

I choć grudzień to w szkole miesiąc krótki, udało się nam zrealizować wiele ciekawych zadań.

Wychowawcy świetlicy 202

Adrianna Ondycz